POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POD HASŁEM „EMOCJE ZAKUTE W SŁOWA. CZTERY PORY ROKU”.

W czwartek 14 listopada po raz dwunasty odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Emocje zakute w słowa. Cztery pory roku”.
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich i artystyczna konfrontacja młodych artystów.
Na tegoroczny konkurs zgłosiło się 55 uczniów ze szkół podstawowych Piotrkowa Trybunalskiego i Powiatu Piotrkowskiego. Przesłuchania oraz podsumowanie wyników odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Mediateka w Piotrkowie Trybunalskim.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Większość uczestników zaprezentowała się znakomicie, dostarczając słuchaczom wielu wrażeń artystycznych. Mieliśmy przyjemność wysłuchać m.in. fragmenty Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, wiersze Juliana Tuwima, Leopolda Staffa, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jerzego Lieberta, Kazimiery Iłłakowiczówny.
Naszą szkołę, pod opieką p. Wandy Gemel-Jajszczak, reprezentowali uczniowie: Maja Lange z klasy 6 a, Maria Turlik z klasy 6 d oraz Dawid Matyszewski z klasy 7 a. Uczniowie przygotowani przez panią Bożenę Pawlik dołożyli wszelkich starań aby zaprezentować się jak najlepiej. II miejsce zdobył Dawid Matyszewski za świetną recytację opisu burzy z Pana Tadeusza, wyróżnienie otrzymała Maja Lange za wiersz Komar Adama Mickiewicza, natomiast wiersz K.I.Gałczyńskiego Deszcz zaprezentowała Marysia Turlik, która otrzymała nagrodę pocieszenia- tomik poezji Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej.
Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!:)

Opr. Wanda Gemel-Jajszczak