UDZIAŁ UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W SULEJOWIE W V PIOTRKOWSKIM FESTIWALU NAUK TECHNICZNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR3 – BUDOWLANCE W PIOTRKOWIE TRYB.

Uczniowie klasy VIIIb wraz z opiekunami Niną Cichoń i Małgorzatą Majchrowską, w dniu 30 stycznia 2020r., wzięli udział w V Piotrkowskim Festiwalu Nauk Technicznych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr3 – Budowlance w Piotrkowie Tryb.
Motywem przewodnim spotkania była „Wirtualna rzeczywistość”.
Uczniowie mieli możliwość poznania świata nauki wykonując doświadczenia chemiczne, fizyczne, Na zajęciach praktycznych nasi uczniowie wykonali zapachowe mydła, przeprowadzili reakcję chemiczną – wykrywanie skrobi w produktach spożywczych.
Dużym zaangażowaniem i atrakcją dla uczniów było wykonanie plakatów „Robotyka w Medycynie” i „Architektura Przyszłości”.
Odbyły się również spotkania z przedstawicielami szkół wyższych i firm związanych z budownictwem, ofertą uczelni, a przede wszystkim ofertą samej Budowlanki – służyły temu prezentacje szkolnych pracowni i warsztaty związane z kierunkami nauki w ZSP nr 3.
Dla naszych uczniów była to niecodzienna, praktyczna lekcja doradztwa zawodowego.

mgr Nina Cichoń