MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY POD HASŁEM ,,WRZESIEŃ 1939R. WE WSPOMNIENIACH MIESZKAŃCÓW PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO I JEGO OKOLIC”.

Pomysłodawcą konkursu był IPN w Łodzi a organizatorami: ODN w Piotrkowie Tryb. oraz Szkoła Katolicka im. Jana Bosko w Piotrkowie. Celem konkursu było upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej .
Uczennica naszej szkoły Patrycja Kołek z kl. VIII b uczestniczyła w konkursie i napisała opowiadanie z dialogiem pt.. ,, Nalot Luftwaffe” .W pracy nawiązała do tragicznych wydarzeń w Sulejowie z 4 września 1939. Opiekunem Patrycji była I. Pietrasiak – nauczycielka historii. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 31 stycznia 2020r. w Szkole Katolickiej im. Jana Bosko. Patrycja zdobyła III miejsce. Prezydent Piotrkowa p. Chojniak wręczył uczniom nagrody. Praca Patrycji i pozostałych nagrodzonych uczniów odesłana zostanie do IPN w Łodzi.