NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE!

Dochód z świątecznego kiermaszu przeznaczony na zakup nowych książek do biblioteki!
W dniach od 18 listopada do 13 grudnia 2019r. w naszej bibliotece szkolnej odbył się kiermasz taniej książki. W ofercie znajdowały się różnorodne książki: słowniki, encyklopedie, bajki, baśnie, wierszyki, legendy, kolorowanki, poradniki, powieści z literatury pięknej i popularnonaukowej.
Książki zostały dostarczone przez Księgarnię i Hurtownię Książek z Tuliszkowa oraz Księgarnię Drugi Tom a dochód uzyskany z kiermaszu wzbogacił księgozbiór bibliotek szkolnej o nowe pozycje książkowe.
Seria Moja bajeczka dla najmłodszych czytelników:

Seria z Franklinem:

 

Krótkie opowiadania o przygodach żółwia Franklina
Franklin wraz z kolegami mają wykonać ilustrację ulubionej rzeczy lub mieszkańca rodzinnego miasteczka. Franklin nie może zdecydować się, co najbardziej lubi w swoim mieście. Niestety musi się na coś zdecydować… Franklinowi nie wolno chodzić samemu do lasu. Jednak któregoś dnia podczas zabawy z kolegami wędruje za daleko i zwyczajnie się gubi. Żółwik odkrywa, że rodzice ostrzegają go nie bez powodu, bo po zmroku w lesie wcale nie jest przyjemnie.
Franklin potrafi już liczyć, sznurować buty, zapinać guziki i zasunąć zamek błyskawiczny. Ma także wielkie marzenie: bardzo chciałby mieć zwierzątko. Do tej pory posiadał tylko pluszowego pieska Sapcia…
Z serii: Jak to działa
Czym jest pogoda? Jakie są rodzaje chmur? Co wpływa na zmiany klimatu? Jak zachować się podczas burzy?
Książka “Jak to działa? Klimat i pogoda” zawiera odpowiedzi na piętnaście pytań dotyczących zjawisk klimatycznych i pogodowych. W sposób jasny i prosty wyjaśni to, co z pozoru skomplikowane, a pomogą w tym zdjęcia i zabawne ilustracje.

BIOGRAFIA SŁYNNEGO PIŁKARZA
Był sobie chłopiec o ciemnych oczach, gestych włosach i uroczym, szelmowskim uśmiechu. Wraz z mamą , tatą i trójką rodzeństwa mieszkał na Maderze, niedużej wyspie na Oceanie Atlantyckim. Wyspę odkrył przed sześciuset laty portugalski żeglarz, kiedy szukał drogi do Indii. Uwielbiał grać w piłkę nożną i w wieku 12 lat zainteresował się nim klub piłkarski z Lizbony. Był tak dobry, że klub zaproponował mu naukę w swojej szkółce. Cristiano opuszcza dom rodzinny i poleciał na kontynent. Było mu ciężko, chciał wracać, ale wytrzymał bo kochał piłkę nożną i chciał zostać wielkim piłkarzem…

ENCYKLOPEDIA

Zwierzęta wokół nas to książka, z którą można wybrać się w niezwykłą podróż do świata zwierząt. Pola, łąki, rzeki czy ogrody są zamieszkane przez wiele gatunków ssaków, ptaków, gadów, płazów czy ryb.
Zaprezentowano m.in. konika pospolitego, kunę leśną, szczupaka, trzmiela ziemnego, pliszkę siwą i żubra.