WYCIECZKA DO PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO

W dniu 29 stycznia uczniowie klas VI-VIII wraz z opiekunkami: p. Wandą Gemel, p. Aldoną Nejman, p. Wiolettą Matyszewską oraz Bożeną Pawlik udali się na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego. Wyjazd zorganizowano na spektakl ,,Zemsta”. Komedia Aleksandra Fredry została wystawiona przez Wrocławski Teatr Edukacji. Kostiumy, gra aktorów oraz sama treść dzieła wywarły wielkie wrażenie na widzach. Wyjazd stał się doskonałą okazją do promocji czytelnictwa i inspiracją do sięgnięcia po literaturę klasyczną. Po spektaklu uczniowie mieli okazję zwiedzić Mediatekę czyli multimedialną bibliotekę na placu Pofranciszkańskim. Jest to nowoczesne centrum wiedzy i kultury z wolnym dostępem do zbiorów. W obiekcie znajdą się wypożyczalnie i czytelnie dla dzieci i dorosłych, mediateka, pracownia multimedialna, pracownia autolektorów, magazyn książki mówionej czy pracownia gier komputerowych. Uczniowie mieli okazję dobrze poznać wszystkie zakątki Mediateki dzięki uprzejmości pracownic, które oprowadziły naszą wycieczkę i wyjaśniły na jakich zasadach można korzystać ze zbiorów. Młodych czytelników szczególnie zainteresowały księgomaty umożliwiające wypożyczanie 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu oraz pracownia gier komputerowych. Mamy nadzieję, że wycieczka zorganizowana przez szkolną Bibliotekę była atrakcyjną formą lekcji o teatrze i właściwym sposobem upowszechniania czytelnictwa.

mgr Bożena Pawlik