PIERWSZA WIZYTA PIERWSZAKÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

12 lutego 2020r. uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną. Na początku zapoznali się z zasadami obowiązującymi w wypożyczalni bibliotecznej, trafnie odpowiadając na zadane pytania.
Następnie uczniowie zwiedzili pozostałe pomieszczenia w bibliotece. W czytelni zasiedli na widowni, gdzie czekała ich niespodzianka przygotowana przez aktyw biblioteczny.
Było to wyjątkowe spotkanie. Uczennice przeczytały fragment książki Hanny Łochockiej „O wróbelku Elemelku ” –„Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek”, wcielając się i przeżywając odgrywane role, wzbudziły zainteresowanie u pierwszaków historią wróbelka . W rolę narratora wcieliła się Amelka Wroniszewska, wróbelka Elemelka Karolina Majchrowska – uczennice klasy V b, panią Sowę prezentowała Ola Bojarczuk, dyrektora dzięcioła Amelka Jasek a dudka Hania Bałecka -uczennice klasy IV a.
Dzieci uważnie wysłuchały historii, potrafiły odpowiedzieć na zadane pytania dotyczące tekstu, wykazały się również bardzo dobrą znajomością postaci bajkowych w quizie przeprowadzonym przez starsze koleżanki.
Punktem kulminacyjnym spotkania była zaproszenie specjalnego gościa- Królowej Książki, w tę rolę wcieliła się Nadia Papiernik z klasy V b. Przekazała ona dzieciom swoje prośby i życzenia, mając nadzieję, że los książek się polepszy, gdy dzieci będą słuchały jej rad. Ta część spotkania z uczniami była poświęcona poszanowaniu książek, dzieci obiecały, że będą dbać o książki. Na zakończenie spotkania w czytelni pierwszaki złożyły przysięgę a Królowa Książka dokonała pasowania każdego ucznia na czytelnika.
Na pamiątkę młodzi czytelnicy otrzymali okolicznościowe zakładki do książek i przed powrotem na lekcje, każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć pierwszą książkę.
Uroczysty charakter spotkania w bibliotece podkreśliła obecność p. Dyrektor Renata Kumidaj i p. Dyrektora Marcina Pary. Pani Dyrektor zachęcała uczniów do odwiedzania biblioteki, czytania książek oraz sumiennego wypełniana obowiązków czytelnika zgodnie ze złożonym przyrzeczeniem.
Na zakończenie spotkania wszyscy prowadzący pożegnali się słowami:
Dziś żegnamy się już z Wami, wszystkim pięknie się kłaniamy i do odwiedzin naszej szkolnej biblioteki serdecznie zapraszamy.