MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO NA WESOŁO

,,Gdzie dzwoniec dzwoni i pluszcz się pluszcze…
Wiersze króciutkie i trochę dłuższe”

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO NA WESOŁO

W dniu 21 lutego 2020 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 im. Jana Pawła II wraz z Dyrekcją i nauczycielami świętowali Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W Tym dniu każdy chętny uczeń oraz nauczyciel mógł podejść do mównicy i przeczytać wybrany przez siebie krótki utwór poetycki. Forma zabawy pomagała przełamać barierę lęku przed wystąpieniami publicznymi, a wierszyki łamiące języki były świetną okazją do ćwiczenia wymowy i dykcji. Zabawa bardzo przypadła dzieciom do gustu. Tym bardziej, że w nagrodę każdy uczestnik otrzymywał małe słodkie co nieco. Była to świetna okazja do promocji poezji i upowszechniania czytelnictwa. Imprezę przygotowała Biblioteka Szkolna. Prezentację wykonała mgr Wanda Gemel, w oparciu o materiały szkolnego logopedy Magdaleny Brzezowskiej, a o oprawę techniczną przedsięwzięcia zadbał p. Marcin Paczyński.

Opracowała:
mgr Bożena Pawlik