ZALECENIA DLA UCZNIÓW KLAS I-VIII NA OKRES KWARANTANNY SPOŁECZNEJ

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie informuje, że zamieszczone materiały ćwiczeniowe dla uczniów służą ich własnemu rozwojowi i nie podlegają ocenie.
Czekamy na decyzje władz oświatowych dotyczące przedłużenia okresu kwarantanny, oraz sposobie realizowania podstawy programowej na odległość i możliwości oceniania.
Dziękuję za przesłanie propozycji dotyczących zdalnego nauczania, które może zostać wprowadzone przez MEN.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce “Zadania dla uczniów”

DZIEŃ ŚW. PATRYKA

św. Patryk
(ok. 385 – 461)

Św. Patryk urodził się w roku 387, zm. 17 marca 461, jego wspomnienie przypada 17 marca. Jest Patronem Irlandii, kojarzy się z nim irlandzkie symbole: krzyż, harfa, wąż, chrzcielnica, demony i koniczynka.
Patryk nie jest typowym Irlandczykiem. Przyszedł na świat w Szkocji w czasach, kiedy Irlandia pozostawała krainą pogańskich królów i wojowników. Jego rodzice byli Rzymianami, znaleźli się tam prawdopodobnie jako kupcy lub administratorzy kolonii rzymskiej. Czytaj dalej