DZIEŃ MODLITWY

W tych dniach próby wzywajmy

 Najwyższego Boga”.

Papież wyznaczył dzień modlitwy

Papież Franciszek wezwał w niedzielę chrześcijan wszystkich wyznań do wspólnej modlitwy w środę 25 marca w związku z pandemią koronawirusa.

Zwracając się za pośrednictwem mediów do wiernych papież powiedział: „W tych dniach próby, gdy ludzkość drży z powodu zagrożenia ze strony pandemii, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom, by zjednoczyli swoje głosy wznosząc je ku Niebu”.

– Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, by razem ze wszystkimi chrześcijanami różnych wyznań wzywali Najwyższego Boga Wszechmogącego, odmawiając jednocześnie modlitwę, jakiej Jezus Nasz Pan nas nauczył – mówił Franciszek. Wskazał następnie:

„Zachęcam zatem wszystkich do odmówienia

Ojcze Nasz

w środę, 25 marca, w południe”.

Natomiast w piątek 27 marca o godzinie 18.00 Papież poprowadzę modlitwę na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra.

https://www.radiomaryja.pl/kosciol/papiez-franciszek-zacheca-wiernych-do-wspolnego-odmowienia-modlitwy-ojcze-nasz-w-najblizsza-srode/

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę w w/w intencji