,,RADY NA ODPADY”

22 kwietnia obchodzimy bardzo ważne święto – ,,Dzień Ziemi”. Musimy dbać o naszą planetę, o środowisko, w którym żyjemy.
Nasza szkoła uczestniczyła w wielu programach i akcjach związanych z ochroną środowiska. Dbaliśmy o wodę, powietrze i glebę.
W tym roku również postaramy się sprostać zadaniu i mimo trudnej sytuacji spowodowanej ,,nieproszonym gościem”, jakim bez wątpienia jest koronawirus, zapraszamy Was do wspólnej, twórczej zabawy. Na czym ona polega?

Otóż – w każdym gospodarstwie domowym produkujemy śmieci, które ładnie nazywamy odpadami. Są to m.in. pudełka, opakowania po serkach, jogurtach, puste butelki po sokach, torebki foliowe, stare czasopisma….. Możesz nadać odpadom ,,drugie życie”. Powyższe zdjęcie prezentuje przykładowe prace Twoich starszych Kolegów i Koleżanek z lat poprzednich. Przyjrzyj się uważnie. Co widzisz? Super pomysły, prawda? Te cudności powstały z tego, co miało trafić do kosza na śmieci. Spróbujcie i Wy wyczarować z odpadów może coś śmiesznego, coś wyjątkowego, coś użytecznego. Technika i forma dowolne.
Miłej zabawy 😊😊😊!

Prezentacja prac odbędzie się w świetlicy szkolnej po powrocie!