BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA

Maj – Święto Książek
Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Każdego roku w maju, w dniach od 8 – 15 obchodzony jest Tydzień Bibliotek, ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek, organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, ma ona na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek we współczesnym świecie.
Kochani Uczniowie!

Poniżej znajdziecie kilka ciekawych argumentów ,,Dlaczego warto czytać”, dzięki którym – mamy nadzieję -zmienicie podejście do czytania, a może nawet je polubicie. To tylko 3 minuty a mogą zmienić w Waszym życiu wiele!

Z okazji Tygodnia Bibliotek proponujemy grę dla całej rodziny – Literackie bingo, wspólne oglądanie spektaklu pt. „Bajki robotów” zrealizowanego na podstawie książki Stanisława Lema oraz wysłuchanie fragmentów audiobooka „Cudowny chłopak” R.J.Palacio w wykonaniu Anny Dereszowskiej. Zapraszamy do wspólnej zabawy
Literackie bingo
Pewnie każdy zna grę w bingo. Proponowana przez nas wersja jest nieco przerobiona i rozbudowana. W załącznikach znajduje się plansza, którą można wydrukować lub wyświetlić na tabletach lub smartfonach.
Bingo-literackie
„Bajki robotów” spektakl teatralny pokazany na żywo w ramach iTeatru dla Szkół. Roboty opowiadają o kosmosie i działających w nim siłach. Spektakl oparty o twórczość Stanisława Lema, który o przyszłości wiedział prawie wszystko. Zapraszamy do oglądania na stronie:
https://vod.tvp.pl/video/bajki-robotow,bajki-robotow,38084399?fbclid=IwAR2kaOeNxAExByICP-J7Yb7jUMS2ymmHpAF3fKAgF6Mknp97FoCX4n0Tlq0

„Cudowny chłopak” R.J.Palacio przezabawna i wzruszająca opowieść o walce dziesięciolatka z przeciwnościami losu. Auggie przez zniekształcenie twarzy nie chodzi do szkoły jak większa część jego rówieśników. Ta sytuacja się zmieni, kiedy rodzice zdecydują, że ich syn rozpocznie naukę w normalnej szkole…
Posłuchajcie fragmentów audiobooka a na pewno zechcecie przeczytać całą książkę
https://www.youtube.com/watch?v=eLkO0-c0Nco&feature=emb_logo