GDY MASZ KSIĄŻEK PEŁNE KĄTY – MASZ SZEROKIE HORYZONTY

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin pisarki.

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić dzieciom jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać. Tego dnia w świetlicy szkolnej czytaliśmy Opowieść o skarpetce drugiej, która uratowała mysie sieroty przed groźnym ptakiem i została mysią mamą, a potem babcią z książki

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści, spontanicznie reagując na rozwój akcji i ilustrując najciekawsze momenty opowiadania.

W tym dniu  także nagrodziliśmy uczniów – uczestników konkursów czytelniczych na fotografię pt.: „Przyłapani na czytaniu”oraz hasło pt.: „Czytam, wiec jestem”. Nagrody książkowe otrzymali:

Aleksandra Matyszewska z kl.2 b

Marysia Kacprzyk z kl.3 a

Patrycja Ptak z kl. 4 a

Amelka Wroniszewska z kl.6 b

Nadia Papiernik z kl.6 b

Dominik Mićko z klasy 2 b autor hasła:

GDY MASZ KSIĄŻEK PEŁNE KĄTY – MASZ SZEROKIE HORYZONTY

Dawid Olczyk z kl.6 b autor hasła:

CZYTAJ KSIĄŻKI OD SAMEGO RANA,  A ZAWSZE CZEKA CIĘ WYGRANA

Marcin Moruś z kl. 7 b

 GDY Z KSIĄŻKĄ JESTEŚ ZA PAN BRAT, MOŻESZ ZMIENIĆ CAŁY ŚWIAT

op.Wanda Gemel-Jajszczak