PASOWANIE NA CZYTELNIKA

28 i 29 stycznia uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Celem spotkania było zachęcanie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Rozmowa z uczniami była nakierowana na uświadomienie dzieciom, jak ważne jest czytanie książek, w jakim celu czytamy i co nam ono daje. Uczniowie wypożyczyli pierwszą książkę z biblioteki i uroczyście zostali pasowani na czytelnika.
Część spotkania była poświęcona poszanowaniu książek, pierwszaki obiecali, że będą dbać o książki. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki.
Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały upominki książkowe w ramach akcji czytelniczej „Mała książka-wielki człowiek”, przygotowane przez
Instytut Książki, realizowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem akcji jest zaproszenie pierwszoklasistów do czytania samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych. Wyprawka czytelnicza zawiera książkę „Wielkie abecadło”, kreatywny alfabet oraz broszurę informacyjna dla rodziców, opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”.