DBAMY O ŚRODOWISKO

Jak prawidłowo i skutecznie dbać o środowisko w którym żyjemy i być „eko”, dzieci z klas I-III dowiedziały się z podczas prezentacji multimedialnej opracowanej przez firmę ENERIS-SUROWCE. W każdej klasie rozmawialiśmy o sposobach ,które należy wprowadzić w nasze codzienne życie, aby nasze środowisko było chronione. Bardzo ważne jest w obecnych czasach segregowanie śmieci.
Śmieci dzielimy na pięć kategorii :szkło, papier, tworzywa sztuczne ,odpady organiczne i odpady zmieszane. Jak to poprawnie robić dowiedzieliśmy się z prezentacji multimedialnej. W czasie prezentacji dzieci trafnie udzielały odpowiedzi na pytania kwizowe dotyczące recyklingu i dbania o środowisko. Wykonały prace plastyczne , zakładki do książek przypominające o tym jak prawidłowo segregować odpady. Dziękujemy firmie ENERIS za przygotowanie prezentacji i upominki .

Opracowała :K. Gajda