PODZIĘKOWANIA OD PANI KANCLERZ

23 lutego br. otrzymaliśmy od kanclerz Niemiec Pani Angeli Merkel podziękowania i pozdrowienia noworoczne. Sprawiły nam one ogromną radość i z pewnością będą motywacją dla naszych uczniów do dalszej korespondencji z panią kanclerz oraz nauki języka niemieckiego.

Młodsi uczniowie naszej szkoły od kilku lat uczą się języka niemieckiego. Lekcje odbywają się w ramach dodatkowych zajęć – tak zwanych godzin dyrektorskich. Uczniowie są bardzo zainteresowani zajęciami i chętnie na nie uczęszczają. Na lekcjach poznają język oraz przybliżają sobie kulturę i tradycję sąsiedzkiego kraju. W imieniu naszej społeczności szkolnej tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas 5a oraz 5b przystąpili do projektu ” Kartka dla Pani Kanclerz ”. Na własnoręcznie wykonanych kartach świątecznych opisali naszą szkołę, jej tradycje oraz dodali życzenia świąteczne. Zaznaczyli również, że z ogromną radością uczą się języka niemieckiego.
W odpowiedzi kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła wdzięczność za nadesłane życzenia świąteczne życząc nam wszystkiego najlepszego na Nowy Rok oraz pozdrowiła nas serdecznie.
Niewątpliwie ten list na długo zostanie w pamięci uczniów SP nr 1 i stanie się dla nich ogromną motywacją do uczenia się języka niemieckiego.