MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI TO ŚWIĘTO OBCHODZONE CO ROKU 2 KWIETNIA.

Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych, uświadomienie dorosłym, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to wspaniała okazja, aby pokazać młodym czytelnikom, czym jest magia ukryta w stronicach książek. Ma im pomóc w zainteresowaniu się słowem pisanym, a dorosłym przybliżyć problemy związane z literaturą i czytelnictwem dziecięcym. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych (IBBY). Jest obchodzone w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.
Biblioteka szkolna zaproponowała wszystkim naszym uczniom pokazanie swoich prywatnych, domowych zbiorów książek uwiecznionych na zdjęciach . Celem konkursu-zabawy jest propagowanie czytelnictwa wśród naszych uczniów oraz rozwijanie ich kreatywności.

„MOJA PÓŁKA Z KSIĄŻKAMI” pod takim hasłem odbył się konkurs fotograficzny. Zadaniem uczestników było wykonanie dwóch fotografii: zdjęcie właściciela na tle półki z książkami oraz zdjęcie samej półki z książkami i przesłanie na adres: bibliotekaspnr1@o2.pl . Z satysfakcją i radością ogłaszamy wyniki naszej zabawy. Wszyscy uczestnicy, którzy pokazali swoje księgozbiory otrzymają nagrody .

opr. Wanda Gemel-Jajszczak