DZIEŃ PATRONA

„W Was jest nadzieja, ponieważ Wy należycie do przyszłości, a zarazem przyszłość do Was należy.”

Jan Paweł II

18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła. Dla przyjaciół Lolek. Człowiek, który chciał być dla każdego, kto był w potrzebie,  kochał ludzi i modlił się za nich. Był człowiekiem mądrym i wrażliwym na potrzeby innych. Do końca swoich dni w codziennej modlitwie powierzał swoje życie Bogu.

16 października 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany na następcę św. Piotra. Przyjął imię Jan Paweł II. Jego misja zakończyła się 2 kwietnia 2005 roku. Po sześciu latach został błogosławionym – 1 maja 2011r., a trzy lata później – 27 kwietnia 2014r. kanonizowany.  Św. Jan Paweł II jest patronem rodzin i Światowych Dni Młodzieży.

W dniu 17 maja 2007r. nasza szkoła przyjęła imię Jana Pawła II jako patrona szkoły i otrzymała sztandar. 22 października 2007r.  uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły uczcili 29 rocznicę  inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II, dokonując uroczystego posadzenia  Wadowickiego Dębu Pamięci podarowanego szkole przez burmistrza Wadowic. Od 2007r. szkoła należy do Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II  i w październiku 2008r. uczestniczyła w VIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy na Jasną Górę.

Każdego roku, w dniu urodzin Karola Wojtyły, uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie. W tym roku 18 maja 2021r. mimo trudnej sytuacji świętujemy 101. urodziny Jana Pawła II.

W codziennej pracy pamiętajmy o słowach i myślach Jana Pawła II!

Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Jeden drugiego brzemiona (ciężary) noście
Nie zatwardzajcie serc waszych
Dobrego depozytu (daru) strzeżcie
Bądźcie światłem, które świeci w mrokach

A tak świętowaliśmy   Dzień Patrona w 2018 r. w naszej szkole…