SP 1 SULEJÓW NA PODIUM WOJEWÓDZTWA W TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ „RĘCZNA NA ORLIKU 2021”

Szkoła Podstawowa nr 1 im Jana Pawła II w Sulejowie  jako jedyna z gminy Sulejów wzięła udział w rozgrywkach lokalnych 11 czerwca 2021r w Sulejowie na turnieju Ręczna na Orliku 2021, dzięki czemu zakwalifikowała się na turniej wojewódzki w Zduńskiej Woli. Turniej rangi wojewódzkiej odbył się na Orliku przy ulicy Okrzei w Zduńskiej Woli . Organizatorem projektu była Fundacja Orły Sportu. Rozgrywki prowadzone były jednocześnie dla dziewcząt i chłopców. Udział wzięło 11 zespołów z całego województwa, a Gminę Sulejów reprezentowały dwie drużyny z naszej szkoły, obie z V a oddziału  sportowego. Dziewczyny zakończyły zawody na rozgrywkach grupowych, zaś chłopcy po wyjściu z grupy  osiągając następujące rezultaty 2-5 i 7-1 w półfinale minimalnie przegrali 4-3 z SP Czechy, a w meczu o trzecie miejsce wygrali 3-2 biorąc rewanż za porażkę w meczu grupowym.  Turniej chłopców wygrała drużyna SP Czechy, nasi chłopcy zajęli trzecie miejsce, zaś wśród dziewcząt najlepsza okazała się drużyna ze Zduńskiej Woli. Podczas rozgrywek organizatorzy przewiedzieli posiłek regeneracyjny. Zawody przebiegły w miłej atmosferze, a mimo późnej pory, zawody rozpoczęły się dopiero o godzinie 17.00 zakończyły o 21.00, dzieci wróciły do domu z uśmiechem na ustach i medalami na szyjach. Serdecznie gratulujemy.

Skład chłopców: Banaszczyk Bartosz, Błaszczyk Jakub, Bogusławski Cyprian, Ciupa Jan, Hoffer Filip, Leski Wojciech, Leśniczuk Marcel, Stachacz Kacper, Stolarek Kacper, Kilanowski Mateusz i Witkowski Jakub

Skład dziewcząt: Grabowska Zuzanna, Kafar Kornelia, Leśniak Nikola, Nowak Nadia, Polinceusz Nadia, Pyzia Milena, Mikołajczyk Hanna, Ptak Patrycja i Surowy Oliwia.

Opiekunowie: Łukasz Nojek i Grzegorz Ruciński.