UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W SULEJOWIE ŚWIĘTOWALI EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Także w tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulejowie nie zapomnieli o tym wyjątkowym wydarzeniu. Z uwagi na sytuacje epidemiologiczną ” wyzwania językowe ” jakim zostali poddani uczniowie odbywały się w ściśle określonym reżimie sanitarnym.
W piątek, 24 września na lekcjach języka niemieckiego uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych wzięli udział w licznych konkursach, quizach i zabawach językowych. W trakcie trwania zajęć rozwiązywane były rebusy i zagadki dotyczące europejskich krajów. Młodsi uczniowie ozdabiali maseczki motywem i barwą państw europejskich. Słuchali też piosenek w różnych językach i sami podejmowali próby zaśpiewania znanych utworów w różnych wersjach językowych. Każda lekcja kończyła się w tym dniu osobistymi refleksjami uczniów i wspomnieniami z wakacyjnych pobytów w europejskich krajach.

Dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze i na pewno będziemy go długo wspominać 🙂