XIII POWIATOWY TURNIEJ RECYTATORSKI „EMOCJE ZAKUTE W SŁOWA – TRAGEDIA SZTOKHOLMSKA”

20 października 2021r. uczennice naszej szkoły, Maria Turlik z klasy 8 d i Lena Czerwińska z klasy 6 a, wzięły udział w XIII Powiatowym Turnieju Recytatorskim „Emocje zakute w słowa – Tragedia sztokholmska” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim, poświęconemu poezji Wisławy Szymborskiej. „Tragedią sztokholmską” nazwali przyjaciele poetki, przyznanie jej Literackiej Nagrody Nobla w 1996r., nagrody, która daje sławę i uznanie na całym świecie a zabiera prywatność i spokój, tak bardzo ceniony przez poetkę. Marysia i Lena wzięły udział w rywalizacji na najlepszą interpretację wierszy Szymborskiej. Jury po wysłuchaniu 30 prezentacji – ze względu na bardzo wyrównany poziom występów postanowiło nie uwzględnić w werdykcie podziału na kategorie wiekowe – szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Przyznano trzy nagrody główne i jedną specjalną oraz pamiątkowe książki i dyplomy za udział w konkursie.
„Było poetycko, emocjonalnie i nastrojowo…” i było warto