ŚCIEŻKA EDUKACYJNO – PRZYRODNICZA W SULEJOWIE

W lesie, przy Szkole Podstawowej nr1 w Sulejowie im Jana Pawła II powstała pierwsza część ścieżki edukacyjno-przyrodniczej: „Drzewa i krzewy naszych lasów”. Inicjatorami tego przedsięwzięcia była dyrekcja Szkoły Podstawowej nr1w Sulejowie, nauczyciel biologii Nina Cichoń – współautorka ścieżki oraz Nadleśnictwo Smardzewice.
Ścieżka liczy 10 tablic, na których znajdują się: zdjęcie, nazwa i opis rośliny, oraz opracowane przeze mnie ciekawostki:
– „Czy wiesz, że…” -wykorzystanie surowców naturalnych;
– „Warto wiedzieć” – zastosowanie roślin w medycynie,
a także „Rekordy roślin”.
Praca z uczniami w każdej grupie wiekowej na ścieżce dydaktycznej umożliwi nie tylko rozpoznawanie gatunków roślin iglastych i liściastych występujących w najbliższej okolicy, ale również pozwoli rozwinąć zamiłowania przyrodnicze, krajoznawcze oraz pogłębi więzi ze swoim regionem. Ze ścieżki mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Sulejowa.

Nina Cichoń.