DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


25 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Ta data nie jest przypadkowa, gdyż tego dnia w 1902 roku powstała maskotka Teddy Bear, w 100 rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy, przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic oraz niezastąpioną przytulanką przy zasypianiu. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci oraz książeczki z misiowymi bohaterami, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Podczas naszych spotkań dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia, ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki oraz porozmawiać o misiowych bohaterach literackich. Nasze biblioteczne misie częstowały uczniów cukierkami i pozowały do wspólnych pamiątkowych zdjęć. Mimo coraz nowocześniejszych, atrakcyjnych zabawek, popularność misiów nie przemija bo „ czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś”.

op. Biblioteka Szkolna