SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ KULBAT

2 grudnia gościliśmy w naszej szkole młodą pisarkę, autorkę powieści fantasy Agnieszkę Kulbat. „Mojra. Przeklęte dzieci Inayari” to tytuł debiutanckiej powieści, pierwszy tom otwierający cykl „Mojra”. Pani Agnieszka, osoba młoda, szybko złapała dobry kontakt z naszą młodzieżą, uczniami klas siódmych i ósmych. Na początku spotkania opowiedziała o sobie , swoich pasjach, marzeniach i przebytej edukacji. Następnie przybliżyła fabułę powieści i sylwetki głównych bohaterów. ”Przeklęte dzieci Inayari” to historia młodych ludzi połączonych przeznaczeniem, nad którymi wisi widmo śmierci. Ciekawym punktem spotkania było także przybliżenie okoliczności powstania książki, samej pracy twórczej, pomysłach i inspiracjach po które sięgała autorka. Drugą część spotkania autorka poświęciła na omówienie procesu wydawniczego książek w Polsce, od pomysłu na książkę po gotowy produkt. Pani Agnieszka przedstawiła swoją receptę na osiągnięcie sukcesu, jakim jest wydanie książki. Uczniowie mieli możliwość poznać drogę autorki, jaką musiała przebyć aby osiągnąć cele, by realizować swoje marzenia. Systematyczna praca, a wszelkie niepowodzenia, które napotykamy, są częścią naszego życia, przekonywała młodych słuchaczy. Każdy z tego spotkania mógł wynieść coś dla siebie. Ci, którzy piszą otrzymali cenne wskazówki i porady, a dla większości słuchaczy była to ważna lekcja, z której można czerpać inspirację w różnych dziedzinach życia.

Biblioteka Szkolna