PRIMA APRILIS

Prima aprilis oznacza “pierwszy kwietnia”, czyli datę, kiedy wypada to święto. Prima aprilis obchodzimy co roku właśnie 1 kwietnia, wkręcając rodzinę i znajomych i robiąc im dowcipy. To dzień pełen śmiechu i zabawy, szczególnie dzieci cieszą się na prima aprilis 2022. Co ciekawe, określeniem “prima aprilis” nazywamy nie tylko dzień 1 kwietnia, w którym ludzie zgodnie z tradycją starają się wzajemnie oszukać dla żartu, ale także sam żart zrobiony komuś w tym dniu. W Szkole Podstawowej nr 1 im Jana Pawła II w Sulejowie właśnie z okazji tego dnia uczniowie przyszli dziś bez plecaków-tornistrów ale wszystkie podręczniki i przybory szkolne znalazły się na szkolnych ławkach .To za sprawą zamiennych alternatywnych form ,wedle uznania pomysłu i wyobraźni naszych uczniów.Na szkolnych korytarzach można było dziś zobaczyć niemal wszystko: wózki sklepowe,wózki dla dzieci,taczkę, oponę, kosze na zakupy,kufry,walizki,garnki i wiele innych zastępczych form tornistra szkolnego.Pomysły naszych uczniów można podziwiać na załączonych zdjęciach.