DZIEŃ ZIEMI


Hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Ziemi – 22.04.2022r.- brzmi : „Zainwestuj w naszą planetę”. Celem akcji jest propagowanie haseł proekologicznych oraz ochrona ekosystemów. Kwiecień jest miesiącem szczególnym . 7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Człowiek powinien mieć wzgląd na to, by żyć w zgodzie z naturą. Pogarszający się stan środowiska naturalnego prowadzi do kryzysu zdrowotnego w skali globalnej. Krótka prezentacja nakreśla problem, a jednocześnie daje wskazówki, w jaki sposób człowiek ma postępować, by nie szkodzić planecie.
Świetlica szkolna ogłasza konkurs na projekt ekologiczny: ,,Dajemy odpadom drugie życie”. Do konkursu może przystąpić każdy uczeń naszej szkoły. Liczy się pomysł, kreatywność, dobra zabawa oraz chęci. Idea przewodnia konkursu wiąże się z wykorzystaniem odpadów, rozwijaniu wyobraźni i twórczego myślenia. Poniżej przedstawiamy prace z lat ubiegłych. Może staną się Waszą inspiracją. Projekty prosimy przynosić do świetlicy, do dnia 20 maja 2022 r.


Zobacz również prezentację:Światowy Dzień Zdrowia 2022 prezentacja