„AKTYWNI BŁĘKITNI” W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SULEJOWIE

Program edukacyjny „Aktywni Błękitni” to ogólnopolski projekt łączący szkoły w promocji edukacji wodnej z zakresu dbałości o wodę oraz znajomości zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z rekreacji wodnej.
Nasza szkoła podjęła się tego edukacyjnego wyzwania i z inicjatywy opiekunów projektu P. Mariusza Magiery i P. Marzeny Rucińskiej w dniu 5 maja dla klas VII a, Va oraz VI b odbyły się zajęcia z zakresu bezpieczeństwa nad wodą, które poprowadzili sekcyjny funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Piotr Ryszka oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulejowie P. Justyna i P. Patryk Masiarek.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu na temat bezpieczeństwa podczas korzystania z rekreacji wodnej i dowiedzieli się o zasadach ratownictwa wodnego. Zostali zapoznani ze sprzętem do ratownictwa wodnego i zasadami jego wykorzystania. Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania, które w większości dotyczyły ratowaniu tonących oraz samej pracy strażaków i ich bezpieczeństwa podczas akcji ratunkowej.
Całe spotkanie było bogate w pouczające informacje oraz przebiegło w miłej atmosferze.