NA KSIĄŻKOWEJ SCENIE

1 czerwca 2022r. podczas uroczystości z okazji Dnia Patrona i Dnia Dziecka podsumowaliśmy konkurs czytelniczo-plastyczny dla uczniów klas I-VIII pod hasłem Na książkowej scenie. Zadaniem konkursu było uwrażliwienie uczniów na sztukę teatralną, rozbudzanie pasji czytelniczych, kształtowanie wrażliwości i umiejętności plastycznych oraz rozwijanie zdolności manualnych.
W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas I-VIII, którzy przygotowali – kukiełki, pacynki i marionetki. Zagościli w bibliotece bohaterowie książek: Pinokio, Czerwony Kapturek, Pipi Lansztrung, w polskim tłumaczeniu Pipi Pończoszanka, Kopciuszek, Alina, Harold, Pani Wiosna oraz zwierzęta: Kot Filemon, Dori, Struś Pędziwiatr, Koń, Król Smok oraz misie, myszka i żabka.
Jury miało bardzo trudny wybór i po długich obradach przyznano nagrody w dwóch kategoriach dla wszystkich uczestników konkursu. Uczniowie nagrodzeni:

klas I- III
Nikola Łągwa i Nikola Drożdżoniuk z kl.I a, Iza Olczyk, Patrycja Moruś i Elwira Warych z kl. I b
Jadzia Rusiecka, Lena Sarlej, Hania Turoboś, Nadia Hoffer z kl. 2 b
Patryk Wilczyński z kl. 3 b
klas IV-VIII
Tymek Lachowski, Nikola Krawętek, Aleksandra Skoczypiec, Kaja Olczykowska, Nadia Sobczyk, Kacper Kołodziejski z kl. 4 b,
Patrycja Ptak, Nadia Polinceusz, Oliwia Surowy, Kornelia Kafar z kl. 5 a
Kornelia Pytka, Filip Rafke, Krystian Skoczypiec z kl. 5 b
Mikołaj Wilczyński z kl. 7 a oraz Marcin Moruś z kl. 8 b

Gratulujemy nagrodzonym i wszystkim uczestnikom za wspaniałe prace 😊😊😊