ŚLADAMI PATRONA NASZEJ SZKOŁY – ŚW. JANA PAWŁA II

30 września 2022 roku uczniowie klasy 6 b, 8 b, 7 b byli na wycieczce w Częstochowie. Celem wyjazdu było zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze. Wiele razy pielgrzymował tu w swoim życiu Karol Wojtyła. Nie zapomniał o klasztorze jasnogórskim, jako papież.
Uczniowie poznali rolę klasztoru w kulturze, religijności i dziejach narodu polskiego. Dzieci pokłoniły się wizerunkowi Matki Bożej Częstochowskiej, który jest największym skarbem i sercem Jasnej Góry i sprawia, że Jasna Góra znana jest na cały świecie.

Uczniowie mogli podziwiać freski w bazylice przylegającej do kaplicy z Cudownym Obrazem.

W skarbcu obejrzeli dary złożone Matce Bożej, jako podziękowanie za pomoc. Skarbiec jest uzupełniany ciągle nowymi darami.

W jasnogórskim muzeum uczniowie zobaczyli pamiątki z czasów II wojny światowej.

Z wieży klasztornej można było podziwiać panoramę miasta.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: I.Pietrasiak, D. Migała, A. Nejman, M.Pączyński.