WYCIECZKA DO ENERGYLANDII

W dniu 29 września 2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie udali się na wycieczkę do Energylandii. Jest to największy park rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 43 hektarów. Przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Park znajduje się w miejscowości Zator, niedaleko Katowic i Krakowa, a od Wadowic czy Oświęcimia dzieli go tylko 17 kilometrów.
Organizatorem wyjazdu był p. Marusz Magiera. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Bożena Pawlik, Marcin Pączyński i z-ca dyrektora Grzegorz Ruciński. W drogę do Parku Rozrywki zabraliśmy dobry humor, który przegonił chmury i na miejscu powitała nas piękna słoneczna pogoda. W parku odnaleźliśmy szereg atrakcji w pięciu strefach tematycznych. Ze względu na porę roku Water Park jest w tym czasie wyłączony z użytku. Nie stanowiło to dla nas problemu, bo jeden dzień to i tak stanowczo za krótko, by wypróbować wszystko co się tam znajduje. Najmłodsi uczestnicy wycieczki odnaleźli krainę dziecięcych marzeń w Bajkolanii, w której niczym bohaterowie swoich ulubionych bajek mogli przez chwilę stać się tym kim chcieli: księżniczkami, pilotami, strażakami czy swoim ulubionym zwierzakiem. Adrenaliny i emocji dostarczała strefa Extremalna, z której odważyli się skorzystać tylko najdzielniejsi z dzielnych w tym oczywiście p. Marcin Pączyński. W tej strefie najważniejszą z atrakcji jest Hyperion – drugi najwyższy i drugi najszybszy roller coaster w Europie. W niczym nie ustępuje mu jednak Zadra najwyższy na świecie hybrydowy roller coaster, który osiąga prędkość 121 km/h i 90 stopni nachylenia. Zadra zlokalizowana jest w Smoczym Grodzie -średniowiecznym świecie magii i smoków. Dodatkowo nasi uczniowie mogli wypróbować 25 gier i zabaw interaktywnych, 9 scen widowiskowych wraz z nowoczesnym kinem 7D oraz Moya Planetarium a dla wszystkich lubiących gadżety i pamiątki kilkanaście dedykowanych sklepów. Na terenie Energylandii znajdują się też 62 punkty gastronomiczne, w których każdy kupił sobie coś dobrego.
Dzień w Energylandii minął nam bardzo szybko. Wizyta w tym miejscu dzieciom dała okazję do dobrej zabawy, a dorosłym opiekunom przypomniała czasy, kiedy sami byli dziećmi. Pełni wrażeń i niespożytej energii, rozśpiewani i zadowoleni wróciliśmy do Sulejowa.