SZKOŁA NA WESOŁO, CZYLI DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SULEJOWSKIEJ ,,JEDYNCE”

Do jednych z najbardziej uroczystych dni w szkole należy Dzień Nauczyciela, święto w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek trudnej pracy pedagogów. W tym roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej społeczność Szkoły Podstawowej nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie postanowiła zaprezentować ,,Szkołę na wesoło” przeprowadzając konkurs uczniowie kontra nauczyciele, w którym obie te grupy zmierzyły się ze sobą na kilku płaszczyznach. Rywalizację podjęli nauczyciele i ich wychowankowie.
Wysiłki obu grup oceniało dziesięcioosobowe Jury, w skład którego weszli uczniowie z najwyższą średnią w nauce oraz nauczyciele z p. Dyrektor Renatą Kumidaj na czele.
W trakcie spotkania przeprowadzono pięć konkurencji: kalambury, konkurs plastyczny: ,,Idealny nauczyciel” połączony z redagowaniem przez nauczycieli przepisu na ,,Idealnego ucznia”, konkurs wiedzowy oraz konkursy: taneczny i muzyczny. Niewątpliwie największym uznaniem cieszyły się dwie ostatnie konkurencje. Belgijka zaprezentowana przez klasę VIIIB podbiła serca wszystkich znajdujących się na sali, ale oberek w wykonaniu p. Ewy Zawiszy i p. Mariusza Magiery zachwycił każdego bez wyjątku. Uczniowie z klasy IA, przygotowani przez swoją wychowawczynię p. Katarzynę Molińską, wspaniale zaśpiewali piosenkę o szkole, a nauczyciele rozbawili publiczność utworem ,,Tak się bawi nasza klasa” zespołu Leszcze, który wykonali bardzo profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a szala zwycięstwa co chwilę przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Ciekawym przerywnikiem były ,,Serwisy informacyjne” przygotowane przez uczniów klas VIA oraz VA i VB. Nagrania i montaż wykonał p. Marcin Paczyński. Dekorację p. Violetta Binkowska. Scenariusz opracowała Bożena Pawlik. Uroczystość zakończyła się występem uczniów klasy VB, którzy w imieniu wszystkich swoich kolegów i koleżanek przekazali życzenia nauczycielom z okazji ich Święta. Mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Nauczyciela stworzył doskonałą okazję do dobrej zabawy i zintegrował naszą szkolną społeczność, która po długiej pandemicznej przerwie wraca powoli do normalnego życia.