ŚLUBOWANIE KLASY SPORTOWEJ

W poniedziałek- 24.10.2022 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klasy sportowej. Uczniowie klasy IV A złożyli przysięgę i oficjalnie zostali młodymi sportowcami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie. Akademia zgromadziła społeczność szkolną. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, którego ideą przewodnią było propagowanie kultury sportu oraz aktywności fizycznej.
Drogowskazem dla uczniów stały się słowa patrona szkoły Jana Pawła II: „Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca. Zachęcam was, młodych sportowców, abyście żyli zgodnie z wymaganiami tych wartości, abyście w życiu byli zawsze ludźmi prawymi, uczciwymi i zrównoważonymi, ludźmi, którzy budzą zaufanie i nadzieję”.