UROCZYSTY APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA

10 listopada w szkole odbył się apel upamiętniający Narodowe Święto Niepodległości. Narratorki, a były nimi uczennice z kl.7 a i 8 b podkreśliły, że dzień 11 listopada jest dniem szczególnym dla całej Polski i Polaków mieszkających poza jej granicami, bo przypomina rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę w roku1918.

Występujący uczniowie nawiązali do czasów zaborów, kiedy to Polacy utracili wolność w XVIII wieku za sprawą zaborczej polityki Rosji, Austrii i Prus. Przez 123 lata nasza Ojczyzna była zniewolona. Nasi rodacy nigdy nie pogodzili się z utratą suwerenności. Marzyli o wolnej Ojczyźnie i w tej intencji bili się z wrogami. Recytujący i śpiewający uczniowie wspomnieli o tych Polakach, którzy za cenę własnego życia bronili polskości.
Zostały przypomniane słowa patrona naszej szkoły Św. Jana Pawła II, który mówił, że: ,, wolność nie jest dana raz na zawsze, ze trzeba ja ciągłe zdobywać i tworzyć „ .
Apel wzbogacił nie tylko taniec z flagami przygotowany przez uczennice z kl. 7a, ale śpiew pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów kl. 6a. Wiersze deklamowali uczniowie klasy 8a.
Na zakończenie uroczystości recytatorki złożyły wszystkim zgromadzonym życzenia na dzień 11 listopada.

,,Z okazji Narodowego Święta Niepodległości
życzymy optymizmu, wytrwałości
oraz wielu sukcesów w służbie dla Polski.
Niech wolność stanie się źródłem natchnienia
do podjęcia nowych prac dla dobra Kraju i Narodu.
Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada
życzymy wszystkim Polakom, aby
znajdowali siłę do codziennego wysiłku,
by czynić naszą ojczyznę miejscem,
o którym marzyli nasi przodkowie.
Aby Polska była krajem, który jednoczy i chroni swych obywateli.
Niech wzajemne wsparcie, szacunek, otwartość i tolerancja łączą nas wszystkich.”