JESIEŃ WCALE NIE MUSI BYĆ SMUTNA….


Udowodnili to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie, którzy wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Królowej Jadwigi w Sulejowie. Kolorowe wiersze na jesienne szarugi prezentowali starsi i młodsi uczestnicy konkursu. Interpretacja utworów była niezwykle interesująca, a spotkanie dostarczyło wszystkim wielu wyjątkowych wrażeń artystycznych. Pierwsze miejsce w kategorii klas VII- VIII zdobyła uczennica klasy VII A Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie Aleksandra Bojarczuk, która zachwyciła zgromadzonych nastrojowym wykonaniem utworu ,,Jesiennie” Mariusza Parlickiego.

Trzecie miejsce w tej samej kategorii zajęła również uczennica naszej szkoły Amelia Wroniszewska z klasy VIII B wierszem ,,Deszcz jesienny” Leopolda Staffa. W kategorii klas IV-VI drugie miejsce zajęła Aleksandra Matyszewska z klasy IV A , która zaprezentowała wiersz ,,Jesień u fryzjera” a wyróżnienie zdobyła Oliwia Surowy z klasy VIA za deklamację utworu ,,Strofy o późnym lecie” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W konkursie brali również udział uczniowie, którzy tym razem nie zajęli miejsc na podium, ale ich recytacja była również wyjątkowo piękna. Były to: Amelia Jasek z VIIA i Maja Gliszczyńska z klasy VIIB oraz uczniowie klas młodszych: Cyprian Bogusławski z klasy VIA i Nadia Polinceusz z również z klasy VIA. Opiekę nad uczniami przygotowującymi się do konkursu sprawowała Biblioteka Szkolna.