DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek 25 listopada 2022r. uczniowie klas 0-IV Szkoły Podstawowej nr 1 im Jana Pawła II w Sulejowie świętowali Dzień Pluszowego Misia. To urocze święto powstało w roku 2002r. dokładnie w setną rocznicę pojawienia się popularnej maskotki. Z ,,narodzinami” pierwszego pluszowego misia związana jest ciekawa legenda. W 1902r. prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt nie pozwolił na polowaniu zastrzelić małego niedźwiadka. Wydarzenie to zostało opisane w prasie i stało się inspiracją do stworzenia pierwszego pluszowego misia, który został nazwany misiem Tediego. Popularność maskotki przekroczyła najśmielsze oczekiwania producentów i trwa do dziś. Historia pluszowego misia była prze te lata opowiadana na wiele różnych sposobów. Miś stał się bohaterem książek i filmów dla dzieci. Mimo, że maskotka liczy już sobie ponad sto lat, miś jest ciągle ulubieńcem dzieci na całym świecie. W piątek mogliśmy się wszyscy o tym przekonać, gdyż uczniowie klas 0-IV przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi maskotkami i oczywiście były to misie. Kulminacyjnym punktem wydarzeń tego dnia był występ uczniów klas piątych, którzy specjalnie dla swoich młodszych kolegów przygotowali ,,misiowe przedstawienie”. Kolorowe kostiumy i radosna muzyka dostarczyły uczestnikom spotkania wielu niezapomnianych wrażeń. Misiowe przeboje wykonywali wszyscy zgromadzeni w hali uczniowie. Na koniec nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego przez Bibliotekę Szkolną. Dziesięcioro laureatów otrzymało pamiątkowe książki, a pozostali nagrody pocieszenia w formie słodkiego co nieco. Mamy nadzieję, że impreza stanie się dobrą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Biblioteka Szkolna