SPŁYW KAJAKOWY UCZNIÓW

23 czerwca uczniowie klas 8 spędzili swoje ostatnie dni roku szkolnego na spływie kajakowym rzeki Pilica, podziwiając przepiękny krajobraz nadrzeczny. W czasie postoju korzystali z kąpieli oraz wspólnych zabaw w wodzie pod czujnym okiem Pana Igora – ratownika wodnego. Po przypłynięciu do miejsca zakończenia spływu dzieci odpoczęły przy wspólnym pieczeniu kiełbasek. Frajda była bardzo duża i przyjemna, nawet pogoda nam sprzyjała i niezapomniane chwile. Czytaj dalej

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „CHROŃMY SKARBY NASZYCH LASÓW”

Lasy skrywają wiele niezwykłych gatunków roślin i zwierząt. Niektóre z nich są rzadkie, inne wymagają szczególnej ochrony, a wszystkie są ważną częścią przyrody. Aby zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na te leśne skarby oraz zachęcić do ich poznawania, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi wraz z Nadleśnictwem Piotrków byli organizatorami Konkursu Plastycznego ” CHROŃMY SKARBY NASZYCH LASÓW”
Konkurs był częścią projektu edukacyjnego „Łódzkie EKO-inspiracje”, realizowanego dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Jego celem było rozwijanie wśród dzieci wrażliwości na przyrodę oraz budowanie świadomości, że ochrona rzadkich gatunków roślin i zwierząt zależy również od naszej codziennej postawy wobec środowiska.
Czytaj dalej

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

18 maja w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w czasie wakacji. Prelekcję przeprowadzili Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom zagrożeń jakie mogą występować w ruchu drogowym podczas poruszania się rowerem czy innym środkiem transportu. Dzieci bardzo uważnie wysłuchały rad ze strony Policjantów oraz chętnie zadawały pytania jak należy postępować żeby uniknąć wypadku. Czytaj dalej

RODZINNY PIKNIK Z WODĄ

18 czerwca w godzinach 14.00–17.00 na terenie naszej szkoły odbył się pełen radości i atrakcji Piknik Rodzinny, zorganizowany w nawiązaniu do tematyki wody oraz działań realizowanych w ramach projektu Life Pilica.
Na uczestników czekało wiele ciekawych aktywności. Dużym zainteresowaniem cieszył się przygotowany przez nauczycieli spektakl „O rybaku i złotej rybce”, który dostarczył zarówno uśmiechu, jak i okazji do wspólnego przeżywania znanej bajki. Czytaj dalej

WYCIECZKA DO BERLINA, TROPIKALNEJ WYSPY, ZIELONEJ GÓRY I POZNANIA.

W dniach 25.05.26 – 29.05.26 grupa uczniów w klasy VI b, VII b i VIII b wraz z opiekunami i grupą uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Uszczynie wzięli udział w pięciodniowej wycieczce do Berlina, Tropikalnej Wyspy, Zielonej Góry i Poznania.
Po drodze do Słubic, gdzie mieliśmy zakwaterowanie w Leśniczówce, zatrzymaliśmy się w Świebodzinie. Oglądaliśmy tam figurę Jezusa Chrystusa, która powstała w 2010 i jest jedną z najwyższych rzeźb na świecie.
Następnie zwiedzaliśmy Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU), jedną z największych podziemnych fortyfikacji świata. Łączna długość podziemnych korytarzy wynosi prawie 35 kilometrów. MRU to nie tylko podziemia. To cały projekt składający się z dziesiątków dodatkowych obiektów. Okopy, umocnienia, samodzielne bunkry, linia betonowych zapór przeciwczołgowych zwana zębami smoka, a nawet obrotowe mosty, które miały utrudnić przeprawę wrogowi. Czas trwania wycieczki to 2,5 godziny, natomiast długość całej trasy to około 2500 metrów. Po wycieczce wracaliśmy na teren muzeum bojowym transporterem opancerzonym. Czytaj dalej

„CZYTANIE NA POLANIE”

9 czerwca 2026 r. uczniowie klas IIA i IIIB uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Czytanie na Polanie”, promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, spotkaliśmy się na świeżym powietrzu, tuż przy Miejskiej Bibliotece w Sulejowie, aby wspólnie spędzić czas z książką.
Podczas wydarzenia uczniowie wysłuchali fragmentów książki Justyny Bednarek „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Pełne humoru i fantazji historie o niezwykłych przygodach skarpetek zaciekawiły wszystkich uczestników, wywołując wiele uśmiechów i spontanicznych komentarzy. Lektorami przybliżającymi Nam losy skarpetek byli: Czytaj dalej

DZIEŃ DZIECKA W SZKOLNEJ „ZERÓWCE”

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka Rodzice zrobili nam wielką niespodziankę. Przygotowali dla nas zabawy z bańkami mydlanymi, ale nie takimi całkiem zwyczajnymi. Na kolorowych, podświetlanych i zmieniających kolory tacach robiliśmy z piany kwiaty, dżdżownice, bańki w bańce, powstawały również giga bańki oraz bałwanki. Takie zajęcia to nie tylko świetna zabawa, ale doskonałe ćwiczenia oddechowe, logopedyczne to zajęcia pobudzające dziecięcą kreatywność i fantazje. Czytaj dalej

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY O NASZYM PATRONIE JANIE PAWLE II

W dniu dzisiejszym w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dotyczący patrona naszej szkoły Jana Pawła II pod hasłem „Papież Jan Paweł II widziany oczami naszych uczniów”. Liczne prace wykonane przeróżnymi technikami plastycznymi dekorują korytarz naszej szkoły. Uczniowie otrzymali nagrody i upominki za zaangażowanie w wykonane prace wręczone przez vice- dyrektora naszej szkoły mgr Marcina Parę. Czytaj dalej