Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 01 marca 2017r. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych uczestnicząc w uroczystościach zorganizowanych przez Urząd Miejski w Sulejowie. Uczniowie pod opieką Dyrekcji mgr Renaty Kumidaj oraz mgr Moniki Majchrowskiej złożyli kwiaty pod pomnikiem oraz wysłuchali przemówienia okolicznościowego wygłoszonego przez Burmistrza Sulejowa p. Wojciecha Ostrowskiego. Żołnierze niezłomni tworzyli polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne, które stawiało opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej przez ZSRR. Za swoją działalność płacili często najwyższą cenę. Marzec to miesiąc, w którym czcimy pamięć Żołnierzy Wyklętych, przypominamy ich bohaterstwo i patriotyzm.
Czytaj dalej

Bal Karnawałowy

BAL KARNAWAŁOWY

1

27 lutego 2017r w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbył się bal karnawałowy. Tegoroczna zabawa została zorganizowana przez panią Izabelę Andrzejczyk-Wąsik i miała szczególny charakter. Poprowadzili ją profesjonalni DJ-e. Nie zabrakło konkursów dla uczestników balu, m.in. przeciąganie liny, najlepsze przebranie czy wybór KRÓLA i KRÓLOWEJ balu. Te zaszczytne tytuły przypadły w tym roku uczennicy klasy VIc Natalii Pieczyńskiej i uczniowi klasy IVa Radosławowi Klass. W szkolnej stołówce zorganizowano także wspólny poczęstunek dla wszystkich dzieci.
Czytaj dalej

Konkurs ekologiczny: „Ekosystem lasu, pola, łąki”

Dnia 28.02.2017r. został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny: „Ekosystem lasu, pola, łąki”. Konkurs ten skierowany był do uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie. Konkurs odbył się w ramach projektu : „Eureka! Świat się kręci, przyroda na nas czeka”, którego naczelnym celem jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci. Zadania wynikające z niniejszego projektu realizowane są w Szkole Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie od 01.10.2016r.
Czytaj dalej

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

W dniu 15 lutego w  Szkole Podstawowej Nr 1 im Jana Pawła II w Sulejowie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników Biblioteki Szkolnej uczniów klas pierwszych.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, kształcenie nawyku wypożyczania książek oraz rozwijanie i doskonalenie umiejętności czytania….patrz zdjęcia.

Czytaj dalej