DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada, w setną rocznicę powstania maskotki. Podczas naszego szkolnego świętowania, historię pluszowego misia pokazaliśmy za pomocą krótkiego przedstawienia w teatrzyku cieni, przygotowanego przez bibliotekę szkolną wraz z uczniami klasy 5 a i 5 b. Po obejrzeniu teatrzyku, dzieci odpowiadały na pytania o popularne literackie postacie misiów. Spotkanie uczniów klas 0 – III było również okazją do przypomnienia książek, których bohaterami są te miłe stworzenia. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki Janiny Porazińskiej „Pamiętnik czarnego noska”, zaprezentowanej przez panią Beatę Skawińską. Z zainteresowaniem obejrzały bajkę o przygodach Misia Uszatka, bohatera książki Czesława Janczarskiego „Miś Uszatek”. Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość, wcielić się w pluszowego misia, dzięki przygotowanej fotobudce. Całą imprezę zakończył porywający taniec uczennic z klasy I b. Podczas uroczystości, mogliśmy podziwiać przeróżne prace plastyczne pt. „Mój przyjaciel miś”, wykonane przez uczniów.
Święto pluszowego misia w tym roku przygotowała biblioteka szkolna z nauczycielką p. Beatą Skawińska, we współpracy z panem Marcinem Pączyńskim, który zapewnił oprawę wizualno-muzyczną.

Opr. Wanda Gemel-Jajszczak