Posprzątaliśmy świat… Już kolejny raz, nasza szkoła wzięła udział w akcji, której nadrzędnym celem było propagowanie odpowiedzialnych postaw proekologicznych.
Dnia 20 września 2024 r. uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami zadbali o czystość terenów zielonych przylegających bezpośrednio do szkoły.
Dnia 23 września 2024 r. uczniowie klasy VI a wraz z wychowawcą panią Dominiką Magierą oraz panią Aldoną Nejman wzięli udział w sprzątaniu terenów leśnych, rekreacyjnych leżących tuż przy wjeździe do naszego miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki- od JOR Polana do Murowańca.
Do akcji włączyli się również pracownicy Urzędu Miejskiego w Sulejowie oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Po zakończonej akcji uczniowie otrzymali sadzonki drzew i krzewów.
Ta akcja uwrażliwia jednocześnie na piękno przyrody, uczy szacunku do niej. Okolice Sulejowa są piękne… Szkoda tylko, że ludzie czasami zapominają zabrać śmieci ze sobą i tworzą dzikie wysypiska śmieci…
Stanęliśmy więc – kolejny już raz -na straży czystej Ziemi…